Sekcja SSP Sambo Combat jest autorskim programem szkoleniowym walki wręcz klubu Sambo System Polska, bazującym na praktykowanych przez nas systemach: Sambo Combat i Sambo Bojowe, Systiema ROSS, Krav Maga, z naciskiem na techniki militarne.

Ideą przewodnią – jest rozwój człowieka i skuteczność w walce wręcz – jest by poprzez naukę sztuki walki i idący za tym rozwój psychofizyczny osoba trenująca odnalazła optymalną dla siebie biomechanikę własnego ciała, ucząc sie samoobrony, umiejętności walki wręcz, jednocześnie poprawiając kondycję fizyczną. Metodyka nauczania jest wynikiem doświadczeń, studiów oraz analiz różnych systemów wyszkolenia. Jej celem jest przygotowanie odpowiednio zmotywowanego człowieka do reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz przeprowadzania działań mających na celu przeciwstawienie się agresji i ochronę zdrowia i życia swojego i swoich bliskich.

 

Systemy o które opieramy treningi grupy SSP Sambo Combat

 

Sambo Combat to elitarny bojowy system walki wręcz, stworzony na potrzeby radzieckich jednostek specjalnych “Specnaz”. Jest to system, którego celem jest bezkompromisowe unieszkodliwienie przeciwnika. Szkolenie ukierunkowane jest na największą skuteczność w walce. W sytuacji zagrożenia życia dozwolone są wszystkie możliwe sposoby obrony – bez żadnych ograniczeń – czy to do stosowanych technik, czy też punktów ataku. Sambo Bojowe to sportowa odmiana Sambo polegająca na walce za pomocą chwytów i uderzeń.

Systiema ROSS: Techniki Systiemy ROSS oparte są o płynne ruchy ciała, program zawiera uderzenia, kopnięcia, dźwignie, umiejętność ataków na punkty na ciele przeciwnika, rzuty i sprowadzenia, ćwiczenia oddechowe, umiejętność posługiwania się pałką, nożem, obronę przeciw niebezpiecznym narzędziom, zajęcia wyrabiają szeroko pojętą sprawność fizyczna i wzmacniają zdrowie człowieka.

Krav Maga to system walki wręcz stosowany przez izraelskie służby ochrony oraz jednostki specjalne wielu krajów. System Krav Maga pierwotnie skierowany był wyłącznie do izraelskich służb specjalnych, z czasem techniki Krav Maga zostały zaadaptowane i zmodyfikowane w taki sposób, by stworzyć system umożliwiający szybkie i skuteczne przyswojenie ich przez cywilów poszukujących systematycznego i profesjonalnego sposobu na zdobycie umiejętności w dziedzinie samoobrony.

Naucz się skutecznie bronić.

Ćwicząc sztukę walki poznaj samego siebie!

Dołącz do programu SSP Sambo Combat!

Sekcje klubu Sambo System Polska

S.P.A.S. Combat

Unikalny systemem walki wręcz, jednym z najbardziej efektywnych i kompletnych spośród wszystkich systemów samoobrony i walki wręcz na świecie.

Rukopasznyj boj S.P.A.S.

Treningi sekcji Rukopasznyj boj SPAS obejmują rzuty, obalenia, walkę w parterze, walkę za pomocą chwytów oraz chwytów i uderzeń.

Sportowa walka nożem

Szkolenia są kompilacją najbardziej skutecznych technik i rozwiązań opartych o programy szkoleniowe systemów bojowych Sambo Combat i S.P.A.S.

Treningi Personalne

Techniki walki nastawione na maksymalną skuteczność, personalne treningi, indywidualny tryb szkolenia

Informacje

event-nabor-2017

Nabór do klubu

Obecnie prowadzimy nabór do klubu w sekcjach:

  • SPAS Combat
  • Rukopasznyj boj SPAS

Do zobaczenia na treningu!

Pierwszy trening wprowadzający GRATIS!

Dowiedz się więcej...

 

Zadzwoń do nas

509 720 858

Napisz do nas

biuro.ssp@gmail.com

OSiR Nowowiejska

Sala sportowa na 1 piętrze

ul. Nowowiejska 37b